01 november 2023 Terug

Bezoek Gelderse Statenfractie JA21

Vandaag bracht de Gelderse Statenfractie JA21 een werkbezoek aan Regio Rivierenland/FruitDelta Rivierenland. Wij ontvingen fractievoorzitter Elrie Bakker-Derks, statenlid Gerben Hillebrand en de fractiemedewerkers Alberto Veenvliet en Geronimo Saija in de gemeente Culemborg.

Wij startten het werkbezoek in de Gelderlandfabriek naast station Culemborg. Directeur Regio Rivierenland Janneke Hakkert vertelde de Statenfractie over het samenwerkingsverband FruitDelta van de acht regiogemeenten Buren, Culemborg, Maasdriel, Neder-Betuwe, Tiel, West Betuwe en West Maas en Waal en Zaltbommel. En hoe de gemeenten zich – samen met ondernemers, organisaties, onderwijs- en onderzoek en ondernemende inwoners (de vijf o’s) – inzetten voor het versterken van de brede welvaart voor inwoners en ondernemers.

Daarvoor is de Gebiedsagenda FruitDelta Rivierenland opgesteld; een integrale manier van werken om de opgaven van deze tijd aan te pakken. Uiteraard ging het ook over hoe de provincie Gelderland en Regio FruitDelta Rivierenland op tal van terreinen nu al constructief samenwerken en voor welke (vaak gezamenlijke) opgaven wij staan waarvoor wij elkaar ook de komende jaren nodig blijven hebben.

Grootste woningbouwlocatie van Rivierenland


Vervolgens brachten wij een bezoek aan de stationsomgeving – met de bouw van ca. 2.000 woningen tot 2032 en nog eens 1.000 woningen tot 2040 de grootste woningbouwlocatie van Regio Rivierenland. Een deel van het bedrijventerrein wordt de komende jaren omgevormd tot een groene, autoluwe stedelijke wijk met een mix van wonen en werken, gekoppeld aan een regionale OV-hub vanwaar je in 15 à 20 minuten in Utrecht of Den Bosch bent.


Via de woonwijk EVA Lanxmeer – ten oosten van het station – reden wij op de fiets naar de veerpont bij de Lek. De gemeenten Culemborg en Houten willen op deze plek een fietsbrug om het fietsgebruik te stimuleren. Uit onderzoek is gebleken dat het aantal fietsers bijna kan verdubbelen als op deze locatie een fietsbrug wordt gerealiseerd om zo een hoogwaardige fietsverbinding tussen station Culemborg en Houten-Castellum tot stand te brengen. De komende periode wordt, onder andere met de provincie Gelderland, vervolgonderzoek gedaan waarna een definitief besluit volgt over de realisering van de fietsbrug. Daarvoor zal ook een beroep op het Rijk moeten worden gedaan.

Wij bedanken de Statenfractie JA21 voor hun komst naar en interesse in Regio Rivierenland en FruitDelta Rivierenland.

Meer nieuws
Foto van de twee programmamanagers RSF met een quote die oproept om gebruik te maken van de inloopavonden 20 februari 2025 Geld voor innovatie: Regionaal Stimuleringsfonds weer open voor aanvragen Van 3 maart tot en met 7 mei 2025 kunnen ondernemers in Rivierenland weer een aanvraag indienen bij FruitDelta Rivierenland voor een financiële bijdrage uit het Regionaal Stimuleringsfonds (RSF). Vooraf vertrouwelijk sparren? Reserveer een tijdsblok op een van de inloopavonden. Lees meer over: Geld voor innovatie: Regionaal Stimuleringsfonds weer open voor aanvragen
14 februari 2025 Houd onze nationale hartslagader kloppend Regio Rivierenland bracht donderdag 15/2 samen met wethouder Ed Goossens (Gemeente Zaltbommel), een bezoek aan de Tweede Kamer en sprak met een aantal beleidsmedewerkers en Kamerleden. Eén van de onderwerpen was de noodzakelijke verbreding van de A2 tussen de Knooppunten Deil en Vught Lees meer over: Houd onze nationale hartslagader kloppend
10 februari 2025 Caroline van der Plas bezoekt Fruit Tech Campus Vanmiddag ontvingen wij Caroline van der Plas, fractievoorzitter van de Tweede Kamerfractie BBB BoerBurgerBeweging, in Regio Rivierenland. Het bezoek startte bij de Fruit Tech Campus in Geldermalsen. Regiogedeputeerde Harold Zoet van de Provincie Gelderland was ook bij dit bezoek aanwezig. Lees meer over: Caroline van der Plas bezoekt Fruit Tech Campus