01 november 2023

Bezoek Gelderse Statenfractie JA21

Vandaag bracht de Gelderse Statenfractie JA21 een werkbezoek aan Regio Rivierenland/FruitDelta Rivierenland. Wij ontvingen fractievoorzitter Elrie Bakker-Derks, statenlid Gerben Hillebrand en de fractiemedewerkers Alberto Veenvliet en Geronimo Saija in de gemeente Culemborg.

Wij startten het werkbezoek in de Gelderlandfabriek naast station Culemborg. Directeur Regio Rivierenland Janneke Hakkert vertelde de Statenfractie over het samenwerkingsverband FruitDelta van de acht regiogemeenten Buren, Culemborg, Maasdriel, Neder-Betuwe, Tiel, West Betuwe en West Maas en Waal en Zaltbommel. En hoe de gemeenten zich – samen met ondernemers, organisaties, onderwijs- en onderzoek en ondernemende inwoners (de vijf o’s) – inzetten voor het versterken van de brede welvaart voor inwoners en ondernemers.

Daarvoor is de Gebiedsagenda FruitDelta Rivierenland opgesteld; een integrale manier van werken om de opgaven van deze tijd aan te pakken. Uiteraard ging het ook over hoe de provincie Gelderland en Regio FruitDelta Rivierenland op tal van terreinen nu al constructief samenwerken en voor welke (vaak gezamenlijke) opgaven wij staan waarvoor wij elkaar ook de komende jaren nodig blijven hebben.

Grootste woningbouwlocatie van Rivierenland


Vervolgens brachten wij een bezoek aan de stationsomgeving – met de bouw van ca. 2.000 woningen tot 2032 en nog eens 1.000 woningen tot 2040 de grootste woningbouwlocatie van Regio Rivierenland. Een deel van het bedrijventerrein wordt de komende jaren omgevormd tot een groene, autoluwe stedelijke wijk met een mix van wonen en werken, gekoppeld aan een regionale OV-hub vanwaar je in 15 à 20 minuten in Utrecht of Den Bosch bent.


Via de woonwijk EVA Lanxmeer – ten oosten van het station – reden wij op de fiets naar de veerpont bij de Lek. De gemeenten Culemborg en Houten willen op deze plek een fietsbrug om het fietsgebruik te stimuleren. Uit onderzoek is gebleken dat het aantal fietsers bijna kan verdubbelen als op deze locatie een fietsbrug wordt gerealiseerd om zo een hoogwaardige fietsverbinding tussen station Culemborg en Houten-Castellum tot stand te brengen. De komende periode wordt, onder andere met de provincie Gelderland, vervolgonderzoek gedaan waarna een definitief besluit volgt over de realisering van de fietsbrug. Daarvoor zal ook een beroep op het Rijk moeten worden gedaan.

Wij bedanken de Statenfractie JA21 voor hun komst naar en interesse in Regio Rivierenland en FruitDelta Rivierenland.

Meer nieuws
20 februari 2026 Gesprek met Ministerie van BZK in het teken van spreiding rijkswerkgelegenheid Wij ontvingen gisteren een delegatie van het Ministerie van BZK. Het gesprek stond in het teken van de spreiding van de rijkswerkgelegenheid en de vraag hoe wij als Regio Rivierenland kunnen bijdragen aan deze rijksopgave. Lees meer over: Gesprek met Ministerie van BZK in het teken van spreiding rijkswerkgelegenheid
18 februari 2026 Bouwen aan toekomst paddenstoelensector Rivierenland In de regio wordt het initiatief genomen om te komen tot een aanvraag voor Interreg subsidie voor het ontwikkelen en testen van hybride robotiseringsoplossingen voor de champignonoogst. Lees meer over: Bouwen aan toekomst paddenstoelensector Rivierenland
12 februari 2026 Forse investeringen voor FruitDelta Rivierenland Met de Regio Deal FruitDelta Rivierenland investeren het Rijk en de regio samen ruim 45 miljoen euro in de toekomst van Rivierenland. Deze week zijn de eerste formele beschikkingen afgegeven waardoor regionale partijen nu echt kunnen starten met de uitvoer van hun plannen. Lees meer over: Forse investeringen voor FruitDelta Rivierenland