15 april 2025 Terug

Staatssecretaris Jean Rummenie (LVVN) op bezoek in Regio Rivierenland

Gisteren bracht staatssecretaris Jean Rummenie (BBB), mede op uitnodiging van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO), een werkbezoek aan Regio Rivierenland. Het zonovergoten werkbezoek startte in Bloemenpark Appeltern in de gemeente West Maas en Waal.

Locoburgemeester Marieke van den Boom-Witzel heette staatssecretaris Rummenie welkom namens de gemeente, Regio FruitDelta Rivierenland en de NFO. Vervolgens vertelde Jan Kottelenberg, burgemeester van de gemeente Neder-Betuwe en in het Algemeen Bestuur Regio Rivierenland verantwoordelijk voor agribusiness, over de regio en de belangrijkste regionale opgaven.

Siep Koning, directeur NFO, richtte daarna de schijnwerper op de betekenis en de meerwaarde van de fruitsector (ook voor de voedselzekerheid!) en stond stil bij een aantal ontwikkelingen, kansen en uitdagingen, zoals water, plantgezondheid en goed werkgeverschap. Uiteraard ging het ook over innovatieve ontwikkelingen in de sector, zoals precisiespuiten waardoor gewasbeschermingsmiddelen gerichter worden ingezet. Ook werd van gedachten gewisseld over de mogelijkheid vrijstellingen voor gewasbeschermingsmiddelen te verlenen zolang nog geen alternatief middel beschikbaar is. Fruitpactmanager Frank Engelbart vertelde tenslotte over het Fruitpact en de succesvolle manier waarop het pact in de regio samenwerkt.
Wij maakten na afloop onder leiding van Bart van Ooijen en Ben van Ooijen een wandeling door Bloemenpark Appeltern.

Fruittelersbedrijf Tijssen

Het tweede deel van het werkbezoek vond plaats bij fruittelersbedrijf Tijssen in Altforst waar Luuk Tijssen en zijn vader Menso Tijssen de staatssecretaris vertelden over het bedrijf en de uitdagingen die er zijn, bijvoorbeeld als het gaat om de wateropgave, gewasbeschermingsmiddelen en arbeidskrachten. Ook de innovatieve ontwikkelingen kwamen ruimschoots aan boord. Staatssecretaris Rummenie kon zelf kennismaken met de geavanceerde dronetechnologie om plantziektes in de boomgaard op te kunnen sporen. Zo kunnen bacteriën heel gericht worden bestreden.

Wij bedanken de staatssecretaris voor zijn bezoek aan en hartelijke interesse in Regio Rivierenland en de fruitteeltsector in het bijzonder. Wij denken - als regio in het hart van de vruchtbare delta van Europa - graag mee hoe wij deze sector kunnen blijven versterken. Dat is belangrijk met het oog op de voedselzekerheid. Daar hebben wij elkaar voor nodig: rijk, sector én regio. En daar plukken we sámen de vruchten van.

Meer nieuws
7 oktober 2025 Tweede LEADER-subsidie toegekend in Rivierenland Afgelopen vrijdag werd de vernieuwde ijsbaan in Kerkdriel feestelijk geopend. Gedeputeerde Harold Zoet overhandigde namens de provincie Gelderland de subsidiebeschikking van LEADER aan het bestuur van de ijsbaan. De reconstructie van de ijsbaan is het tweede project dat vanuit LEADER Rivierenland subsidie ontvangt in de regio. Lees meer over: Tweede LEADER-subsidie toegekend in Rivierenland
3 oktober 2025 “Vitale regio’s zijn de motor van ons land” Op de laatste vergaderdag vóór het verkiezingsreces debatteerde de Kamercommissie Binnenlandse Zaken gisteren met minister Frank Rijkaart van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties over de toekomst van de regio’s en grensoverschrijdende samenwerking . Lees meer over: “Vitale regio’s zijn de motor van ons land”
2 oktober 2025 Kennissessie Wet Versterking Regie Volkshuisvesting De overheid werkt aan de Wet Versterking Regie Volkshuisvesting, die waarschijnlijk in 2026 ingaat. In Rivierenland houden we daar, sinds de komst van de Woondeals, al rekening mee. Op 25 september vond in Tiel een kennissessie plaats over deze wet. Lees meer over: Kennissessie Wet Versterking Regie Volkshuisvesting