09 februari 2026

Bezoek van VRO aan Rivierenland over spuitzonering

Op 5 februari bracht het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) een bezoek aan Rivierenland voor een bestuurlijk en ambtelijk overleg over spuitzonering. Vanuit Rivierenland namen de bestuurders Wonen, ambtelijk experts van de gemeenten en Regio Rivierenland deel. 


Spuitzonering houdt in dat rond landbouwpercelen waar gewasbeschermingsmiddelen worden gebruikt, binnen een afstand van 50 meter geen woningbouw mag worden gerealiseerd. Dit kan ertoe leiden dat woningbouwplannen moeten worden aangepast of uitgesteld, of in sommige gevallen niet kunnen doorgaan. Voor regio Rivierenland, waar landbouw en woningbouw vaak dicht bij elkaar liggen, heeft dit directe gevolgen. Het onderwerp is dan ook één van de regionale randvoorwaarden binnen de Woondeal en raakt direct aan de mogelijkheden om woningen te realiseren.

Het bezoek van VRO aan Rivierenland maakt onderdeel uit van een bredere landelijke ronde om te leren hoe regio’s en gemeenten omgaan met spuitvrije zones bij woningbouw. Tijdens het overleg deelden de gemeenten hun praktijkervaringen en werd stilgestaan bij de uitdagingen die dit met zich meebrengt.
De gemeenten in Rivierenland en het ministerie hebben afgesproken zich de komende periode gezamenlijk in te zetten om de complexiteit rond spuitzonering verder te concretiseren. Door kennis te bundelen en praktijkervaringen te benutten, willen zij bijdragen aan duidelijke kaders én een verdere impuls voor de woningbouw.

 

Meer nieuws
19 oktober 2026 LEADER subsidie voor Graan is Goud Het project “Graan is Goud” heeft subsidie toegekend gekregen vanuit LEADER Rivierenland. Hiermee staat de teller op 11 initiatieven in onze regio die een LEADER bijdrage hebben ontvangen. Lees meer over: LEADER subsidie voor Graan is Goud
16 oktober 2026 Van bestaande gebouwen naar nieuwe woonkansen Wat kunnen overheden, corporaties, bouwers en ontwikkelaars doen om de bestaande voorraad beter in te zetten voor woningzoekenden? Dat was 15 oktober de vraag op de bijeenkomst over Beter Benutten van Bestaande Gebouwen. Lees meer over: Van bestaande gebouwen naar nieuwe woonkansen
7 oktober 2026 Samen werken aan een thuis voor iedereen Maandag 5 oktober kwamen beleidsmedewerkers wonen en sociaal domein, woningcorporaties en zorgpartners samen voor een werkatelier over de huisvesting van aandachtsgroepen in FruitDelta Rivierenland. Juist doordat iedereen samen aan tafel zat, kwamen verschillende perspectieven én wat er al gebeurt duidelijk in beeld. Lees meer over: Samen werken aan een thuis voor iedereen