06 februari 2026

FruitDelta Rivierenland op de FRUIT LOGISTICA Berlijn

De afgelopen dagen was FruitDelta Rivierenland aanwezig op de FruitLogistica in Berlijn: dé internationale ontmoetingsplek voor de wereldwijde groente- en fruitsector. Namens de regio vertegenwoordigden Ludolf van Lith en Bertil Rebel FruitDelta Rivierenland op dit toonaangevende internationale podium.

De FruitLogistica in de Messe Berlin brengt jaarlijks duizenden professionals uit de hele wereld samen: van telers en handelaren tot logistieke dienstverleners, verpakkingsspecialisten en retailers. De volledige keten is vertegenwoordigd, wat de beurs tot een unieke plek maakt om trends te signaleren, innovaties te ontdekken en vooruit te kijken naar de toekomst van de sector.

De kracht van de FruitLogistica zit met name in de ontmoetingen; het is daarmee een inspirerende plek waar gesprekken ontstaan, samenwerkingen worden verkend en ideeën worden uitgewisseld. Op de beursvloer worden nieuwe producten, technieken en oplossingen gepresenteerd, met veel aandacht voor duurzaamheid, logistiek en technologische innovatie. Presentaties en bijeenkomsten bieden waardevolle (en nieuwe) inzichten in marktontwikkelingen en strategische vraagstukken binnen de internationale agrifoodsector.

Tijdens het bezoek ontmoetten wij ook verschillende toonaangevende en innovatieve ondernemers uit Rivierenland. Zo spraken wij onder andere met Tim Kievits (FruitMasters), Arjan Dol (GREEFA), Rick Verhoeckx (Verhoeckx Paddenstoelen & Fruit), Dave K. (Quik's Quality Potatoes) en Paul Waanders (Key Technology). Het was mooi om te zien hoe deze bedrijven zich internationaal presenteren en met trots laten zien waar Rivierenland voor staat.
Naast de focus op groente en fruit bezochten wij ook de logistieke hallen. Daar gingen wij onder meer in gesprek met Julian Remie van Rail Innovators Group over de goederenstromen per spoor door Rivierenland en de kansen om het spoorvervoer in de regio verder te versterken. Dit sluit direct aan bij onze ambitie om Rivierenland ook logistiek toekomstbestendig te positioneren.

Een deel van de beursbezoeken deden wij samen met Jurgen Sonneborn - de Leur van OostNL, de regionale ontwikkelingsmaatschappij van Gelderland en Overijssel. Dit onderstreept het belang van samenwerking tussen regio, ondernemers en partners om gezamenlijke ambities waar te maken.

De contacten die zijn gelegd, waren waardevol. Het was bovendien mooi om te ervaren hoe sterk en innovatief Rivierenland internationaal wordt neergezet. Samenwerking blijft daarbij cruciaal om de brede welvaart in de regio te versterken. Dat doen we al, bijvoorbeeld via onze vier tuinbouwpacten, en door gezamenlijk na te denken over het toekomstperspectief van en voor Rivierenland. Want Rivierenland verbindt, voedt en beschermt.

Meer nieuws
22 juni 2026 Wat gebeurt er als de hartslagader van Nederland dichtslibt? Morgen spreekt de Tweede Kamer over de strategische bereikbaarheid van Nederland. Juist dan verdient één verbinding bijzondere aandacht: de A2 tussen Deil en Vught. Lees meer over: Wat gebeurt er als de hartslagader van Nederland dichtslibt?
17 juni 2026 Sterke regio’s. Krachtig Gelderland. De komende weken schrijven politieke partijen hun verkiezingsprogramma voor de Provinciale Statenverkiezingen. Een belangrijk moment om richting te geven aan de toekomst van Gelderland. Daarom bieden wij een aantal bouwstenen aan. Niet zozeer een wensenlijstje, maar voorál een uitnodiging om samen te werken aan de grote opgaven. Lees meer over: Sterke regio’s. Krachtig Gelderland.
16 juni 2026 Nieuw LEADER project: verhalen uit Rivierenland krijgen plek in musea We mogen weer een mooi initiatief ondersteunen met subsidie vanuit LEADER: het project “Onze Regio, Onze Verhalen”. Inwoners dragen zelf actief bij aan tentoonstellingen in twee streekmusea en geven zo hun persoonlijk en streekerfgoed een podium. Lees meer over: Nieuw LEADER project: verhalen uit Rivierenland krijgen plek in musea