29 februari 2024 Terug

LEADER-groep (LAG) in Rivierenland bekend

In het najaar van 2023 ging de zoektocht naar aanjagers voor LEADER Rivierenland van start; personen die bekend en betrokken zijn met onze regio en die hun expertise, tijd en netwerk willen inzetten om lokale initiatieven op te sporen en op weg te helpen. Deze personen zijn inmiddels gevonden en vormen samen de Lokale Actie Groep (LAG) van LEADER Rivierenland.

De groep vormt een goede mix voor de regio; jongere en iets oudere enthousiastelingen, diversiteit in kennisgebieden en netwerkconnecties en spreiding in de regio. Op 28 februari kwam de groep voor het eerst bij elkaar voor een kennismaking.

LEADER is een Europees subsidieprogramma voor plattelandsontwikkeling en ondersteunt projecten die vanuit de streek zelf worden opgestart, dus vóór en dóór inwoners. Er moet nog een aantal kleine formaliteiten geregeld worden en dan kan LEADER dit voorjaar ook in Rivierenland van start. Meer informatie over de openstelling en aftrap van LEADER Rivierenland volgt binnenkort.

 

Leden van de LAG LEADER Rivierenland 2024-2027:
  • Hans Martijn Ostendorp (voorzitter LAG)
  • Hans van Beuzekom
  • Lennart Bijnagte
  • Puck Bonnier
  • Nanette van Dishoeck
  • Mark van Dooren (niet op de foto)
  • Henk de Gaaij
  • Jan Heeres
  • Thea van Kemenade
  • Thijmen Philipsen
  • Gijsbert Smit
  • Pier Vellinga (niet op de foto)

  • Natalie Bremmer-Ursinus (LAG-lid zonder stemrecht namens Regio Rivierenland)
  • Geert Kurvers (LAG-lid zonder stemrecht namens provincie Gelderland)
Meer nieuws
12 februari 2026 Forse investeringen voor FruitDelta Rivierenland Met de Regio Deal FruitDelta Rivierenland investeren het Rijk en de regio samen ruim 45 miljoen euro in de toekomst van Rivierenland. Deze week zijn de eerste formele beschikkingen afgegeven waardoor regionale partijen nu echt kunnen starten met de uitvoer van hun plannen. Lees meer over: Forse investeringen voor FruitDelta Rivierenland
10 februari 2026 Fruit en groenten als fundament voor gezondheid en voedselzekerheid Vandaag boden wij, samen met de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) en Glastuinbouw Nederland, in de Tweede Kamer een petitie aan de Vaste Kamercommissie Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur aan. Een goed moment om het gesprek te openen over de toekomst van onze voedselvoorziening. Lees meer over: Fruit en groenten als fundament voor gezondheid en voedselzekerheid
6 februari 2026 FruitDelta Rivierenland op de FRUIT LOGISTICA Berlijn De afgelopen dagen was FruitDelta Rivierenland aanwezig op de FruitLogistica in Berlijn: dé internationale ontmoetingsplek voor de wereldwijde groente- en fruitsector. Lees meer over: FruitDelta Rivierenland op de FRUIT LOGISTICA Berlijn