29 augustus 2025 Terug

Werkbezoek Robin van Dijk, Ministerie van LVVN

Gisteren organiseerden wij, samen met de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) en het Fruitpact, een inspirerend werkbezoek voor Robin van Dijk, ketenadviseur en beleidsmedewerker plantaardige agroketens bij het Ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

Wij trapten het bezoek af in Asch, ten noorden van Buren, bij de firma Bloedbessen. Daar vertelden wij Robin meer over Regio Rivierenland en FruitDelta Rivierenland, en over de uitdagingen én kansen die onze agribusiness met zich meebrengt. Sander Bos, directeur van de NFO, en Frank Engelbart, pactmanager van het Fruitpact, benadrukten het belang van de fruitsector voor een gezonde en duurzame voedselproductie én de cruciale rol die deze speelt, bijvoorbeeld op het gebied van voedselzekerheid. Niet voor niets liggen wij in het hart van de vruchtbare delta van Europa.
Ook vertelden wij over onze samenwerking binnen FoodNL, waar we met AgriFood Capital, Greenport Venlo en Regio Foodvalley inzetten op thema’s als voeding & gezondheid en eiwitinnovatie.

Bloedbessen

Aansluitend vertelden Jos de Greef en Adrie Gaasbeek over het bedrijf Bloedbessen en verzorgden een boeiende rondleiding. De teelt van de rode bessen begint met een zorgvuldige voorbereiding van bodem en planten. In de zomermaanden worden de bessen met de hand geoogst, tros voor tros. Tijdens de oogstperiode zijn er zo’n 600 tot 700 mensen aan het werk om de bessen op het juiste moment te plukken. Na de pluk gaan ze naar klimaatgeregelde koelruimtes, waar ze hun frisse smaak en stevige structuur behouden.
“Voordat de Bloedbessen richting consument gaan, ondergaan ze een strenge kwaliteitscontrole”, vertelde Jos de Greef. Elke tros wordt zorgvuldig geïnspecteerd en verpakt om zo maximale versheid en topkwaliteit te garanderen.

In ons land worden op ruim 330 hectare rode bessen verbouwd; het overgrote deel daarvan ligt – mede vanwege de vruchtbare grond – in FruitDelta Rivierenland. Met het oog op de toekomst heeft het bedrijf een eigen veredelingsprogramma opgezet, gericht op bijvoorbeeld het bloeimoment, de trosvorming en de weerbaarheid tegen schimmels en ziekten.

Fruit Tech Campus

Daarna trokken we verder naar de Fruit Tech Campus aan de Oudenhof in Geldermalsen. Wij vertelden Robin over het ontstaan van de campus en hoe deze zich de afgelopen jaren heeft ontwikkeld tot een innovatieve plek waar onderwijs, onderzoek en bedrijfsleven samenkomen.

Wij bedanken Robin van harte voor zijn bezoek en zijn interesse in Regio FruitDelta Rivierenland en wij spraken af elkaar goed op de hoogte te blijven houden voor een bloeiende samenwerking waar we samen de vruchten van kunnen blijven plukken.

Meer nieuws
12 februari 2026 Forse investeringen voor FruitDelta Rivierenland Met de Regio Deal FruitDelta Rivierenland investeren het Rijk en de regio samen ruim 45 miljoen euro in de toekomst van Rivierenland. Deze week zijn de eerste formele beschikkingen afgegeven waardoor regionale partijen nu echt kunnen starten met de uitvoer van hun plannen. Lees meer over: Forse investeringen voor FruitDelta Rivierenland
10 februari 2026 Fruit en groenten als fundament voor gezondheid en voedselzekerheid Vandaag boden wij, samen met de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) en Glastuinbouw Nederland, in de Tweede Kamer een petitie aan de Vaste Kamercommissie Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur aan. Een goed moment om het gesprek te openen over de toekomst van onze voedselvoorziening. Lees meer over: Fruit en groenten als fundament voor gezondheid en voedselzekerheid
6 februari 2026 FruitDelta Rivierenland op de FRUIT LOGISTICA Berlijn De afgelopen dagen was FruitDelta Rivierenland aanwezig op de FruitLogistica in Berlijn: dé internationale ontmoetingsplek voor de wereldwijde groente- en fruitsector. Lees meer over: FruitDelta Rivierenland op de FRUIT LOGISTICA Berlijn