27 januari 2025 Terug

Bezoek van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat

Op vrijdag 24 januari jl. bracht Directeur-Generaal Water en Bodem van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Jaap Slootmaker, een bezoek aan Regio Rivierenland. Wij spraken, samen met zijn medewerkers Barry van de Glind, Rik Heinen en Ard Wolters, over de betekenis van ‘water en bodem’ voor de ruimtelijke inrichting van Rivierenland. Juist in ónze regio is dat een belangrijke factor van betekenis. Waar kun je, met het oog op de klimaatveranderingen, nu en straks nog wél bouwen en waar juist beter níet? En hoe kan Regio Rivierenland - het 'blauwe hart van Nederland' - helpend zijn voor de nationale wateropgaven?

Het bezoek startte in de Fruit Tech Campus in Geldermalsen. Niet zonder reden, want de wateropgave is óók van betekenis voor de fruit- en laanboomteelt. Jaap Slootmaker is geboren in de gemeente Neder-Betuwe en kent beide tuinbouwsectoren goed. “Ook de verhalen trouwens over de evacuatie in 1995 toen de regio dreigde te overstromen.” Na een welkom door Servaas Stoop, burgemeester van West Betuwe en voorzitter van Regio Rivierenland, vertelde Janneke Hakkert, directeur/secretaris van Regio Rivierenland het één en ander over de regio en de regionale opgaven.

Molen De Vlinder

Wij reden vervolgens langs de Linge naar Molen De Vlinder in Deil waar molenaar Van Steenis het een en ander vertelde over deze prachtige molen op een strategische plek langs de Linge. Op de stelling lichtten Esther Groenenberg en Jeroen Haas van het Waterschap Rivierenland de grote betekenis van de Linge voor de regio toe. Ook Jur Marringa, wethouder in Tiel en betrokken bij Klimaat Actief Rivierenland, en Jan Willem Kamerman, regiomanager Rivierenland bij de Provincie Gelderland, namen deel aan het gesprek.

Het bezoek werd afgesloten met een heerlijke lunch van By Isabella Ready To Eat in de fraaie vergaderaccommodatie Enspijk-Buiten, gerund door Marielle Van Zadelhoff- Reuvers en Tjeerd van Zadelhoff.

Wij spraken verder over wat de gevolgen zijn als wij steeds nadrukkelijker rekening moeten gaan houden met ‘water’ en bodem’. Jaap Slootmaker bood van harte aan hierover ook de komende tijd het gesprek met zijn ministerie te blijven voeren. “Ook al kom ik uit dit gebied, dit soort bezoeken helpt écht om gedetailleerd te horen hoe het ook alweer zit. Neem bijvoorbeeld de samenhang tussen hoofdwateren en het onderliggend waternet. Of het belang van samenwerking. Natuurlijk zijn er altijd eigen belangen, maar ik zeg altijd: ‘Als er maar één partij wint, heeft iedereen verloren’.”

Wij overhandigden Jaap Slootmaker drie visiedocumenten: "Rivierenland 2021: Naar een toekomstbestendige regio", "Leven met de rivier. Het Gelders rivierengebied in 2120" en het "Groenblauw Raamwerk Rivierenland".

Wij bedanken Jaap Slootmaker, Barry van de Glind, Rik Heinen en Ard Wolters voor hun komst naar en interesse in onze regio en water- en bodemopgaven.

Meer nieuws
7 oktober 2025 Tweede LEADER-subsidie toegekend in Rivierenland Afgelopen vrijdag werd de vernieuwde ijsbaan in Kerkdriel feestelijk geopend. Gedeputeerde Harold Zoet overhandigde namens de provincie Gelderland de subsidiebeschikking van LEADER aan het bestuur van de ijsbaan. De reconstructie van de ijsbaan is het tweede project dat vanuit LEADER Rivierenland subsidie ontvangt in de regio. Lees meer over: Tweede LEADER-subsidie toegekend in Rivierenland
3 oktober 2025 “Vitale regio’s zijn de motor van ons land” Op de laatste vergaderdag vóór het verkiezingsreces debatteerde de Kamercommissie Binnenlandse Zaken gisteren met minister Frank Rijkaart van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties over de toekomst van de regio’s en grensoverschrijdende samenwerking . Lees meer over: “Vitale regio’s zijn de motor van ons land”
2 oktober 2025 Kennissessie Wet Versterking Regie Volkshuisvesting De overheid werkt aan de Wet Versterking Regie Volkshuisvesting, die waarschijnlijk in 2026 ingaat. In Rivierenland houden we daar, sinds de komst van de Woondeals, al rekening mee. Op 25 september vond in Tiel een kennissessie plaats over deze wet. Lees meer over: Kennissessie Wet Versterking Regie Volkshuisvesting